Vítězové soutěže

EY Podnikatel roku České republiky

2021
Tomáš Čupr

Tomáš Čupr 
Rohlik Group

2020
Josef Průša

Josef Průša
Prusa Research

2019
Oliver Dlouhý

Oliver Dlouhý
Kiwi.com

2018
Radka Prokopová a František Fabičovic

Radka Prokopová a František Fabičovic
Alca plast

2017
Lubomír Stoklásek

Lubomír Stoklásek
AGROSTROJ Pelhřimov

2016
Petr Chmela

Petr Chmela
TESCOMA

2014
Vlastislav Bříza

Vlastislav Bříza
KOH-I-NOOR holding

2013
Jiří Hlavatý

Jiří Hlavatý
JUTA

2012
František Piškanin

František Piškanin
HOPI

2011
Janis Samaras

Janis Samaras
Kofola

2010
Mariusz, Adam a Valdemar Walachové

Mariusz, Adam a
Valdemar Walachové

WALMARK

2009
Eduard Kučera

Eduard Kučera
AVAST SOFTWARE

2008
Vladimír Kovář

Vladimír Kovář
UNICORN

2007
Tomáš Březina

Tomáš Březina
BEST

2006
Pavel Juříček

Pavel Juříček
BRANO GROUP

2005
Radim Jančura

Radim Jančura
STUDENT AGENCY

2004
Miroslav Řihák

Miroslav Řihák
ANECT

2003
Zbyněk Frolík

Zbyněk Frolík
LINET

2002
Kvido Štěpánek

Kvido Štěpánek
ISOLIT-BRAVO

2001
Zdeněk Jandejsek

Zdeněk Jandejsek
RABBIT

2000
Kateřina Janků

Kateřina Janků
MORAVIA IT

 

EY Technologický podnikatel roku

2021
Jan Jakůbek a Jan Sohar

Jan Jakůbek a Jan Sohar
ADVACAM

2020
Lubomír a Juraj Šabatkovi

Lubomír a Juraj Šabatkovi
IDEA StatiCa

2019
Michal Tresner

Michal Tresner
ThreatMark

2018
Karel Mareček

Karel Mareček
BD Sensors

2017
Jaromír a Jan Hvížďalovi

Jaromír a Jan Hvížďalovi
JHV – ENGINEERING

2016
Martin Trtílek

Martin Trtílek
PSI (Photon Systems Instruments)

2015
Viktor Růžička

Viktor Růžička
Biovendor - Laboratorní medicína

2014
Vladimír Velebný

Vladimír Velebný
Holding Contipro

2013
František a Robert Kudelovi

František a Robert Kudelovi
Chropyňská strojirna

2012
Karel Volenec

Karel Volenec
ELLA - CS

2011
Jaroslav Klíma

Jaroslav Klíma
TESCAN ORSAY HOLDING

2010
Václav Muchna

Václav Muchna
Y SOFT CORPORATION

2009
Eduard Kučera

Eduard Kučera
AVAST SOFTWARE

2008
Vlastimil Sedláček

Vlastimil Sedláček
SEKO EDM

2007
Josef Suska

Josef Suska
HOKAMI CZ

2006
Jan Červinka

Jan Červinka
ADASTRA

2005
Radim Králík

Radim Králík
GRAPO

2004
Jiří Konečný

Jiří Konečný
ELKO EP

 

EY Společensky prospěšný podnikatel roku

2021
Kateřina Vacková

Kateřina Vacková
Loono

2020
Tomáš Šebek a Rudolf Ringelhán

Tomáš Šebek a Rudolf Ringelhán
uLékaře.cz

2019
Josef Suchár a Antonín Nekvinda

Mons. Josef Suchár a Antonín Nekvinda
Sdružení Neratov

2018
Jakub Knězů

Jakub Knězů
Etincelle

2017
Vít Ježek

Vít Ježek
REKOLA Bikesharing

2016
Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková

Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková
Portus Praha

2015
Markéta Královcová

Markéta Královcová
Nadační fond Klíček

2014
Tereza Jurečková

Tereza Jurečková
Pragulic

2013
Jan Školník

Jan Školník
AGENTURA PRO ROZVOJ BROUMOVSKA

2012
Robert Schönfeld

Robert Schönfeld
International SCHOOL OF MUSIC AND FINE ARTS

2011
Dolores Czudková

Dolores Czudková
ERGON – CHRÁNĚNÁ DÍLNA

2010
Pavel Křížek

Pavel Křížek
Ochrana fauny ČR

2009
Emilie Smrčková

Emilie Smrčková
POD KŘÍDLY

2008
Drahoslava Kabátová

Drahoslava Kabátová
LETOHRÁDEK VENDULA

2007
Josef Baláž

Josef Baláž
LIGA BRUNTÁL

2006
Vojtěch Sedláček

Vojtěch Sedláček
AGENTURA PRO VÁS

 

EY Začínající podnikatel roku

2021
Martin Dienstbier a Václav Navrátil

Martin Dienstbier a Václav Navrátil
DIANA Biotechnologies

2020
Dominik, Jan a Václav Herkovi

Dominik, Jan a Václav Herkovi
Wuders

2019
Václav Staněk

Václav Staněk
Vasky Trade

2018
Petr Procházka

Petr Procházka
Skinners Technologies

2017
Oliver Dlouhý

Oliver Dlouhý
Kiwi.com

2016
Josef Průša

Josef Průša
Prusa Research

2015
Tomáš Huber a Martin Wallner

Tomáš Huber a Martin Wallner
Mixit

2014
Petr Mahdalíček

Petr Mahdalíček
Simplity

2013
Veronika Mouchová a Filip Říha

Veronika Mouchová a Filip Říha
YESFRESH

2011
Marek Potysz

Marek Potysz
MOJE AMBULANCE

2009
Jan Zeman

Jan Zeman
BIOPEKÁRNA ZEMANKA

2008
Linda Vavříková

Linda Vavříková
FIRMA NA ZÁŽITKY

2007
Tomáš Rychtar

Tomáš Rychtar
ROLOFOL

2006
Václav Muchna

Václav Muchna
Y SOFT CORPORATION

2005
Jan Řežáb

Jan Řežáb
LOKOLA

 

Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění

2021
Renata a Rudolf Kasperovi

Renata a Rudolf Kasperovi
KASPER GROUP

2020
Jan Dobrovský a Petr Pudil

Jan Dobrovský a Petr Pudil
bpd partners

2019
Ondřej Kobza

Ondřej Kobza
Zahrada na střeše

2018
Čestmír Vančura

Čestmír Vančura
Kovárna VIVA

2017
Josef Kouřil

Josef Kouřil
WIKY

2016
Radana a Jiří Waldovi

Radana a Jiří Waldovi
WALD press

 

Nejlepší podnikatelský příběh

2021
Jiří Kůs a Lucie Konečná

Jiří Kůs a Lucie Konečná
nanoSPACE

2020
Jan Vokurka

Jan Vokurka
Kitl

2019
Václav Staněk

Václav Staněk
Vasky trade

2018
Jan Kokáš a Ondřej Koneš

Jan Kokáš a Ondřej Koneš
WO club

2017
Petra Plemlová

Petra Plemlová
unuodesign

2016
Jaroslav a Martina Kotasovi

Jaroslav a Martina Kotasovi
Bezlepík

2015
Pavel Baloun

Pavel Baloun
BANES

2014
Vladimír Olmr

Vladimír Olmr
SOPO

2013
Karel Nikl

Karel Nikl
Karel NIKL

2012
Helena Bednářová

Helena Bednářová
Centrin CZ

2011
Jaroslav Zeman

Jaroslav Zeman
DETOA Albrechtice

2010
Jindřich Fikar

Jindřich Fikar
Čokoládovny Fikar